| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema medicala: am fost ieri la doctor cu niste dureri intestinale foarte mari si transpiratii si greata. mi s-a pus diagnosticul de enterocolita. azi mi-a fost doar foarte foarte greata si am si varsat... dar nu prea am avut ce. scaune moi nu am (nu prea am scaune) deci nu stiu daca diagnosticul e cel corect. mi-a mai dat sa iau si antibiotic. la spital mi-a facut si o radiografie si analizele (leucocite crescute).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Gregory a răspuns:

ENTEROLACTIL -2 flacoane a 0, 40 g/zi în 2 prize. Se administrează oral, cu 1/2 de oră înainte de mese. Toate cele bunewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o infectie intestinala, mai bine va faceati o coprocultura inainte de tratamentul cu antibiotice, acum daca ai inceput sa luati antibiotice un rezultat de la coprocultura nu mai este valabil. V-ati intoxicat cu ceva, ati mancat ceva alterat sau cu produse alterate.