| anonimlove a întrebat:

Am o problema si as vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi:-s.
De cateva zile am dureri foarte mari in partea stanga la ovarworried, sunt niste dureri insuportabile, si se lasa pe picior, sunt dureri de cateva min, imi e si foarte rau dintr`un timp, ce poate fi? Doar o simpla raceala sau altceva mai gravworried...Multumesc anticipat:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O raceala la ovare este ceva foarte grav. Anexita este principala cauza de infertilitate la femei. Insa eu cred ca ai chist ovarian, o afectiune cel putin la fel de grava. Treuie sa te vada urgent un ginecolog (luni neaparat).

Abh
| Abh a răspuns:

Fa o ecografie abdominala, poate fi un chist ovarian, poate fi o pietricica pe ureter.

| tyana a răspuns:

Nu sta acasa cu dureri foarte mari pentru ca situatia se poate complica. Poate fi un chist care netratat la timp te duce direct pe masa de operatie.Mergi urgent la medic.

| Minnie a răspuns:

Poate fi piatra la rinichi. A coborat din rinichi in uretera. Si eu am patit la fel si singura solutie a fost o ecografie

| Dummi a răspuns:

Poate fi un calcul renal si sa dea senzatia de durere "la ovar".
In orice caz fa o ecografie si ai sa examinezi si rinichiul, si ureterele, si ovarul.

| sephora_8431 a răspuns:

Poate fi si dureri la rinichi ce iradiaza in ovar. Mergi si fa un ecograf

| anonimlove explică:

Multumesc pentru sfaturi:-s...Luni o sa ma duc la doctorstraight face