| PisoiashDragalash a întrebat:

Buna fani TPU! URGENT! Funda! Acum 2 zile am avut dureri foarte mari in partea stanga jos si ieri m-a durut un pic mai sus (aproape dedesubtul coastei). Am fost la medic si mi-a spus ca poate fi o simpla raceala. Oare sa fie asa? Ce pot avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Krsz a răspuns:

Poate fi infectie urinara. pentru a trata trebuie un antibiotic, nolicin de ex e bunhappy

8 răspunsuri:
| YONTU a răspuns:

Salut!happy Poate sa fie o infectie urinara; duirerea de sub coasta putea duce larinichi cu reter, un fel de imflamare a rinichilor!

| ZigZagMTFK a răspuns:

Sunt si eu sigur ca este o raceala. Am pus si eu acum catva timp o intrebare de arsta cu coastele care ma dureau cam de 3 zile, iar a 4a zi am facut febra crying. Nu te speria! Sunt doar dureri ale coastelor. Posibil sa racesti si sa faci febra.

| PisoiashDragalash explică (pentru ZigZagMTFK):

Dar nu ma dor coastele ma doare un pic mai jos de ele si in partea stanga jos

| ZigZagMTFK a răspuns (pentru PisoiashDragalash):

Da... Pai tot o raceala este.

| PisoiashDragalash explică (pentru ZigZagMTFK):

Dar cel mai mult ma doare in partea stanga jos zici ca ma apasa si ma doare si capul

| anyhylator a răspuns:

Nu cred ca este raceala ci mai degraba colon iritat, ai grija ce mananci, sau du-te si ia-ti niste pastile pentru colon, daca nu in maxim 2 zile iti trece.

| EuOanaEu a răspuns:

Ar putea fi si o raceala simpla sau ai putea avea nisip la rinichi eu am avut aceleasi simptome ca tine mai demult si doctorul mi-a spus ca am nisip la richini si am stat la spital vreo 2 saptamani oricum m-i-a facut doar injectii nu m-i-a facut nicio operatie nimic happy

| xRomanianGuyx a răspuns:

Poate ca ai stat prea mult in fata calculatorului, am mai patit si eu, intinde-te putin sau fa cateva exercitii pentru trunchi.Mai poate fi si o raceala, nu stiu sigur.