| andulovecrazy a întrebat:

Buna TPU.De cateva zile am niste dureri insuportabile sub coasta dreapta. Ce am? Va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Sub coasta dreapta (si voma si ameteli-am avut si eu) e de la fiere. poti sa mergi la farmacie si sa ceri niste pastilute pentru asta, ii spui ce ai si o sa-ti dea ceva pentru fiere si ar trrebui sa-ti treaca. daca ai si grata sunt niste pastilute si pentru asta. Sanatate!

| Laura46 a răspuns:

S-ar putea sa te doara colonul ascendent sau(daca ai stari de voma ameteala,durere spre buric in jos) fugi si vezi sa nu ai apendicita,daca faci puroi e ff grav, operatia nu o simti, decat s adai in peritonita te scapi

| andulovecrazy explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturi...acum nu ma mai doare ma simt foarte bine :*:*:*

| rebecita a răspuns:

S-ar putea sa ai ampeticita tu incearca sa te pui in pat si apeasa sub coasta stanga si ce dreapta daca te doare ce dreapta si ce stanga deloc sunt 89%la sute sanse sa ai apendicita

| andulovecrazy explică (pentru rebecita):

Nu ma doare deloc sub coasta stanga...decat in partea dreapta...multumesc pentru sfat:*

| rebecita a răspuns:

Nu ai pentru ce si eu am aceiasi problema si uneori i-mi vine sa vars si sa lesin anul asta m-i sa intamplatpe partie

| andulovecrazy explică (pentru rebecita):

Si ai avut apendicita?

| rebecita a răspuns (pentru andulovecrazy):

Pai da am apendicita

| Rhee a răspuns:

Ai putea sa mergi sa-ti faci o consulatie, nu stiu cat de mult te ajuta TPU cu problemele de tip medical.