| Raoul_3535 a întrebat:

am si eu o nedumerire, am avut o pereche de casti pentru pc dar din cauza cablului trebuia sa misc frecvent de el ca sa se auda ambele boxe si m-am hotarat sa cumpar alte casti in final. Dar problema este ca la astea noi se aude doar boxa de la urechea dreapta si cea stanga deloc.Am miscat de ele, am facut aproape orice si vad ca nu vor sa mearga. Un prieten mi-a zis ca s'ar putea sa fie de la comp.Cine ma poate ajuta si pe mine?

Răspuns Câştigător
| tomitza_4459 a răspuns:

Problema mai mult ca sigur este la mufa audio din unitate, cea in care bagi castile. Din cauza ca ai tras de cablu, din greseala si repetat, ori s-a largit, ori s-a dezlipit. Cauta pe cineva care sa se uite la calitatea lipiturilor de la mufa audio.

2 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Incearca-le pe cele noi la altceva (telefon, mp3 player) si vezi daca se aud ambele casti, daca nu merg nici asa inseamna ca din ele e problema, daca se aud inseamna ca e de la calculator.

| Raoul_3535 explică:

Am incercat si merge si la telefon si la mp3, nu sunt castile problema.