| danuu_4423 a întrebat:

am o problema sad! sunt plina de muscaturi de tantari sau de puric nu stiu exact. ce sa mai fac cu ce sa ma dau? mie dupa mult timp imi trec dar raman pete.imi spuneti va rog un unguent sau ceva pentru blande? sa imi dispara cat mai repede! si cum sa fac sa nu mai am urma pe picioare sad sunt foarte suparat sin cauza asta! nu pot purta pantaloni scurti ca mie jena!?

va rog mult ajutati`ma! funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlackNights a răspuns:

De la farmacie poti lua alcool mentolat si/sau crema de galbenele cu propolis.Nu sunt foarte scumpe(crema e cam 3-4 lei), iar la mine chiar functioneaza, si pe mine cand ma pisca vreun tantar in special imi ramane semn mult timp si destul de mare. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Este ceva normal. Du-te la farmacie și cere un spray pentru piele,contra mușcăturilor de insecte. Farmacia îți va da un spray care trebuie să îl aplici mereu și insectele vor fugi de tine.
Și eu am folosit un spray, nu îi mai știu exact numele și a dat rezultate. Oricum, toate spray-urile dau rezultate.

Numai bine.

| Zazu a răspuns:

Pana ajungi al farmacie ca sa iti poti cumpara cu spary trebuie sa te speli bine cu apa rece ca sa eviti inflamatia. Dizolvi o lingurita de bicarbonat intr-o jumatate de pahar de apa si cu un tampon de vata inmuiat in solutie atingi usor locul intepat.