| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Am o problema, de cand ma stiu am bube, rani, pete pe picioare de la blande, aparatul de epilat, ciupituri etc.
Mi am luat ceva pentru a se vindeca mai repede dar nu functioneaza atat de bine ( este un produs Apis Sana cu alcool )
Daca ati putea sa mi spuneti o reteta sau un truc pentru a nu le mai avea, o reteta cu ce am prin casa pentru ca nu mai pot lua un produs nou, pe celalat l-a luat mama. Toata vara am stat in pantaloni lungi doar pentru niste afurisite de semne, ele se trec dar foarte greu, as prefera sa dispara pana pe 6 august sau mai repede ( ma duc la plaja )
Va rog dau funda orice numai spuneti mi o rezolvare!

Răspuns Câştigător
| Sunshine123 a răspuns:

Alcoolul nu face decat sa iti agraveze ranile. Nu il mai folosii niciodata pe rani. Poate ca le dezinfecteaza dar nu le trateaza. Foloseste Baneocin unguent pe rani inchise si pudra pe cele deschise. Un feedback pozitiv pentru cicatrici il are Bio Oil. Daca ai avea acasa o planta de aloe vera ai putea sa o aplici pe piele pentru ca este foarte eficienta. Dar daca nu ai, foloseste ulei de masline si maseaza-ti pielea in fiecare seara. Cartofii cruzi ar putea ajuta la pete. Ar mai fi un produs foarte bun dar trebuie comandat online, te scapa de orice pete. Este de la The Ordinary si costa 31 de lei. Unturile de corp ar putea ajuta sa iti refaci pielea hidratand-o. Bea multa apa si evita sa iti faci alte semne noi. Sper sa fie cu folos.