| xoxo05 a întrebat:

am o problema.Trebuie sa imi cada unghia de la picior si ma doare foarte foarte tare si nu mai stiu ce sa imi fac si sa imi pun ca e insuportabila durerea. Ce ma sfatuiti sa fac? Inafara de mersul la doctor, multumeschappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dar mersul la doctor de ce nu e un remediu bun?
De ce umbli cu prostiuţe? De la asemenea mici inflamaţii, tratate cu indiferenţă se poate ajunge, la cangrene şi în modul cel mai firesc la amputaţii de deget sau picior.

| Azµre a răspuns:

Păi ce ai pățil la picior? Nu ai ce face decât să pui pelin cu untură pe el și să îl bandajezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Singura soluţie este să mergi la medic să-ţi dea un tratament corespunzător, nu ai încotro!
Te pup!

| IlincaToma a răspuns:

Ia un Flamexin daca ai, sau Algocalmin!