| fluturas_2609 a întrebat:

Am o problema... urinez foarte des de vreo saptamana si dupa ce urinez am o durere ingrozitoare ca si cum m-ar ustura.Am urinat si un pic de sange de vreo 3 ori. Ce pot avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie urinara. Mergi la medicul de familie si vei primi tratament antibiotic.

Abh
| Abh a răspuns:

Ai o cistita hemoragica, mergi de urgenta la medic pana nu se agraveaza si mai mult si urca infectia la rinichi.Iti va prescri antibiotic dar inainte de inceperea tratamentului ar fi bine sa faci o urocultura pentru a depista ce germene ti-a provocat infectia si la ce antibiotic e sensibil.Bea cel putin 3 l de apa si ceai pe zi.

| fabiola a răspuns:

Infectie urinara!

| SoulReaver a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un ginecolog (daca esti fata) sau urolog nu e de glumit cu asa ceva.

| AndreEa_8847 a răspuns:

Este foarte posibil sa fii racit acolo l vagin. cel mai bine ar fi sa te duci l un medic.si in legatura cu sangele. poate ai vreun keag p`acolo.bafta:*