| danutu2001 a întrebat:

Am o ingrijorare.Aseara m-a scapat sa urinez am adormit. si dimineata m-am trezit cu o durere sau piscatura cand urinez. si acum m-am dus sa urinez si am urinat cu sange. Ce sa fac? Un sfat? Am 16 ani mai am polutii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

O sa iti treaca. Ai nevoie sa consumi mai multa apa zilnic decat de obicei.
"Am 16 ani mai am polutii." Acestea de pe urma o sa le ai pana la casatorie. Si este un lucru bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil ai o infectie urinara. Du-te la doctor urgent, se poate ajunge chiar si la o dializa.

| danutu2001 explică (pentru anonim_4396):

Vad ca acum nu mai am cu rosu. Deci doar odata am avut. Si de ieri ma doare dar m-a lăsat ieri si azi din nou

| Uxellodunon a răspuns (pentru danutu2001):

Tot trebuie sa te duci la doctor. O infectie urinara netratata ar putea duce la pielonefrita si insuficienta renala, si daca e la ambii rinichi ai incurcat-o rau. Daca nu e infectie poate fi litiaza sau chiar cancer, chestii care trebuie depistate din timp. Nu ignora problema, du-te la doctor

| Uxellodunon a răspuns:

Sa mergi la doctor asta sa faci, in cel mai bun caz e o infectie urinara, in cazul asta urina putea sa aiba si miros neplacut sau o culoare ciudata. Afectiunile pot fi multe, infectie, pietre, nefrite, tumori, de toate.
O chestie ar fi ca daca ai mancat inainte cantitati considerabile de sfecla, asta ti-ar colora urina in rosu

| danutu2001 explică (pentru Uxellodunon):

Am mâncat o prăjitura rosie car cam avea gust de sfecla. Dar mi e greu sa vorbesc cu părinții despre asta...

Răspuns utilizator avertizat
| Uxellodunon a răspuns (pentru danutu2001):

Nu ai de ce sa iti fie rusine, e o problema grava, vorbeste cu ei cat mai repede