| rossanna a întrebat:

As vrea sa-mi spuneti cam ce as putea sa am, ca imi vine sa urinez intruna, cam din jumatate in jumate de ora, sau din ora in ora.Si dupa ce termin de urinat simt asa o durere inauntru, dar nu foarte mare, nu stiu cum sa explic, si am observat si o pata de sange cand m-am sters dupa ce am urinat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie urinara. Trebuie sa mergi urgent la medic penrru un examen de urina si pentru a primi tratament cu antibioticul potrivit.

Abh
| Abh a răspuns:

Ai facut o cistita hemoragica, du-te la urgenta pentru tratament, pentru ca simptomele se vor agrava pana maine. Multa sanatate!

mira
| mira a răspuns:

Probabil este o cistita. Urgent la doctor sau macar la farmacie. Oricum ai nevoie si de o investigatie mai amanuntita.Adesea cistitele trec greu.

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Poate ai o infectie sau esti racita daca esti racita te ustura dar daca te doare s-ar putea sa ai o inflamatie interna se face o besica plina de sange si la un moment dat se va sparge am patit-o eu dar cat am chinui abia puteam sa merg sau sa dorm trebuia sa stau cracanatarolling on the floor

| r0xaa a răspuns:

Daca ti ai inceput viata sexuala si ai facut sex neprotejat este o infectie transmisa pe cale sexuala. daca nu inseamna ca ceva de la rinichii.

| MariusUCV a răspuns:

Nu stiu sigur ce, dar sfatul meu ar fi sa te duci urgent la medic sa te verifice, s-ar putea sa ai ceva rupt, fisurat sau umflat., nu stiu, dar du-te la medicwinking

| LLLLLLLL a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la ginecolog!

| roisin a răspuns:

S-ar putea sa ai o infectie. Trebuie sa te duci la doctor pana nu se agraveaza.

| EllaBååå a răspuns:

Poate iti vine ciclul... daca ti-a venit. poate ai diabet.trebuie sa iti faci un control.pentru ca se poate sa ai si daca ai 34kg.si sa zicem ca ai 10 ani. poti sa ai si cand esti slaba moarta.plz funditabig grin