| bogdanmihail a întrebat:

sunt baiat si am o problema cu care nu m-am mai confruntat pana acum.Astazi cand am urinat am urinat cu foarte foarte mult sange pot spune ca mai mult sange decat urina propriuzisa. M-ati putea ajuta cu ce as putea face sa nu mai urinez cu sange si din ce cauza este asta? va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Urgent la medic. Poate fi o infectie a rinichilor sau vezicii, o piatra care s-a deplasat, dar si o tumora de vezica urinara.

| Liberty a răspuns:

Cunosc un caz... un prieten a fost batut si de abia se mai tinea pe picioare.Cand a venit acasa a vazut ca urineaza cu sange si a mers la spital.

| trafikantu a răspuns:

Mergi la un medic, la spital, cere sfatul unui profesionist, lasa gluma.

| nemonline a răspuns:

Ar trebui sa mergi la doctor, sangele in urina poate sa insemne ceva foarte serios. nu te juca cu asa ceva, nu pune intrebari pe net, du-te direct la doctor s-ar putea sa ai o problema cu ficatul...