| Tropkilla a întrebat:

Am o problema. Zilele trecute mi s-a umflat degetul mijlociu de la mana dreapta cum sa spun eu..subt deget e inflamat putin. Nu am dat importanta dar, azi dimineata m-am trezit cu un deget de la picior, tot subt el inflamat putin. Ce credeti ca ar putea fi? Este grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Tropkilla explică:

Am sa mai astept putin si daca nu mi se amelioreaza, pentru ca atunci cand ating ma doare, am sa merg si la consultatie.Multumesc frumos de raspunsuri

| OoBunnyoO a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la doctor. Probabil ai nevoie de niste analize pentru a vedea despre ce este vorba. happy

| MskDesign a răspuns:

Cred ca ar trebui sa faci un control la un medic specialist.Inutil sa pui intrebari aici, caci nimeni nu va fi in gradul sa iti dea un raspuns.

| Tropkilla explică (pentru MskDesign):

Stiu,daca cineva de aici imi spune sa imi tai degetul, crezi ca am sa o si fac? Totusi vreau sa imi fac si eu o idee, poate sunt persoane care au patit.o.

| MskDesign a răspuns (pentru Tropkilla):

DA! Dar fiecaruia i se intampla intr-un mod diferit si din diverse motive.

| Jass23Love a răspuns:

Eu am 11 ani si am avut degetul inflamat la fel dar numai ca eu nu am stat pe ganduri si mam si dus la spital si mi-a bagat-o in ghips 2 saptamani! Nu stiu sigur daca este foarte grav ca la mine nu sa imprastiat!