| DeeaDeiutza15 a întrebat:

Buna!
Am o probleme... as vrea sa slabesc.
Am cam 85kg si 1, 75
Si m-am gandit sa folosesc dieta Scarsdale
Voi ce ziceti? Daca nu ce sa fac? As vrea sa slabesc pana cat de repede posibil fiind ca m-am saturat sa stau acasa sau sa nu ies pentru ca sunt grasa, sau sa aud cuvinte de genu "Da multa esti"
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bog312 a răspuns:

Fa exercitii fizice si daca iti place mancarea mai las-o la oparte.

| SkyBlue a răspuns:

Hmm...păi ar trebui să încerci să mănânci porții mai mici, să bei foarte multă apă, și nu glumesc muuultă, cam 2 l pe zi, pentru că apa e bună la detoxifierea corpului și previne apariția coșurilor; trebuie să faci mișcare în fiecare zi cam 30 de minute, dar mai ales dimineața fiindcă atunci se ard cel mai repede caloriile :3, la dulciuri ar trebui să renunți, dar dacă duci dorul de ceva dulce poți mânca câteva tablete de ciocolată amăruie; mănâncă iaurturi, fructe și legume big grin. Asta am făcut și eu și am slăbit 4 kg în 2 luni big grin :3 și continui și acum ca să mențin în formă :3 laughing)... Sper că te-am ajutat! :* :*

| nescafe720 a răspuns:

Dieta Scarsdale zici? Si apoi cand vei reveni la stilul tau nu cumva e posibil sa pui dublu? O dieta ca sa dea rezultate trebuie luata pentru toata viata nu doua saptamani fac asa apoi altfel, ca mai rau facem. Incearca si fa exercitii a caror intensitate sa o cresti cu timpul si atentie la ce mananci. Acum stii cum e: la sfaturi suntem primii dar la practica... si slabeste treptat nu dintr-o data ca nu e bine pentru organism. Succes! :-)Ai sa reusesti cu rabdare si vointa.

| alexutzaa31 a răspuns:

Buna!
Repede nu cred ca poti slabi si cel mai indicat e sa mananci multe fructe si legume ...mancaruri sanatoase si mult sport si oo da fara chips-uri, dilciuri, cartofi prajiti si alte chestii care ingrasa si cel mai indicat e sa te uiti la calorii cand cumperi ceva si la ce contine si cand cineva iti spune ca esti grasa sau ceva de genul intoarce-i spatele si cel care se va simti prost va fi cel care te-a jignit... sper ca te-am ajutat si multa bafta happy