Întrebare recomandată | aannaid a întrebat:

Buna,am o problemna! Am inceput sa beau ceai antiadipos sanyie de 3 zile.In prima zi am baut doar o cana, apoi a doua zi am baut 3 iar a treia zi, adica azi am baut inca 3 cani.L'am preparat dupa indicatii, insa la mine nu a avut nici un fel de efect(laxativ sau dureri de burta)Ce parere aveti? Ma ajuta la slabit daca organismul meu nu are nici o reactie dupa ce il beau? Sau ar trebui sa'l beau cald si doar cate o ceasca dimineata la amiaz sau seara? Ce ma sfatuiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| faramatania a răspuns:

Insistă,nu trebuie să renunți după 3 zile pentru că nu are efectul de care spui. Încearcă o lună de zile și vezi ce se întâmplă, și bea-l de preferință seara(o cană, și lasă-l la infuzat câteva minute, acoperit) înainte de culcare, cald sau aproape fierbinte.Rău nu are ce să-ți facă, cel mult să nu slăbești, dar îți regleză tranzitul intestinal, și tot e ceva.