| eanadandre a întrebat:

Buna! Am o racela de câteva zile și ieri ma gâdila ceva in nara stângă și îmi venea să strănut continuu,azi a început să mă usture groaznic mai ales daca ies afara mă ustura până în gât și nu înțeleg ce poate fi,mai ales când pun picături simt ca nu mai pot. Daca stau in casa nu mă mai ustura decât atunci când ies afară,am vrut sa ies la magazin și a trebuit sa îmi țin nara acoperita cu un șervețel. Ca tot ziceam că mă ustura cu tot cu gat, am vazut că am faringele roșii,nu rău dar tot cea din partea stângă ma deranjează,daca nu mă ustura nara nu mă ustura nici în gat, ce poate fi? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| DiannaDi a răspuns:

Si eu am avut faringele rosu in urma cu putin timp si am simtit o usturime groaznica in gat, de parca as fi avut o rana. La cateva zile dupa, am dezvoltat simptome de raceala si am racit urat. Ai grija sa nu te ia vreo raceala. Ai putea sa iti faci preventiv un test rapid covid din farmacie. Sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Virus.

| Freya1 a răspuns:

Pare mai mult a alergie decât a raceala.

| eanadandre explică (pentru Freya1):

Am luat tinctura de propolis și claritine si mă simt la fel

| Freya1 a răspuns (pentru eanadandre):

Pentru asta trebuie mers la medic.Nu cred ca medicul nu știe ce ai?

| dolceromania a răspuns:

O raceala, alergie!

| eanadandre explică (pentru dolceromania):

Am luat tinctura de propolis și claritine, la fel mă simt