| MaDuTzAaAaA a întrebat:

Pf...Sunt racita! Si ce ma deranjeaza cel mai tare e nasul! Cu nara stanga nu am probleme prea mari, dar cea dreapta... M-a chinuit toata noaptea si nu se lasa nici cu picaturisad! Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Giovanna a răspuns:

Incearca sa iei fervex, ar trebui sa ti se desfunde si nasul. Clarinase este iar foarte bun pentru desfundarea nasului, e drept ca e antialergic din cate stiu eu dar desfunda foarte bine nasul, asta iti spun sigur. Incearca inhalatii cu musetel si este o solutie speciala la farmacie care se foloseste la inhalatii, e mentolata, ar trebui sa te ajute. In rest, ceaiuri calde, bai calde si stat in pat. Insanatosire grabnica!

6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Orice ai lua raceala tot te va tine intre 3 zile si o saptamana.Mai bine stai la caldura, bea ceaiuri calde cu lamaie. Poti lua si un paracetamol sau fervex si usor-usor iti va trece.

| Giovanna a răspuns:

Multumesc pentru fundita

| BlueBolty10 a răspuns:

Nu se lasă cu picături, off..., poate ar trebui să mergi la doctor dacă ai timp cu şcoala asta, şi totuşi se apropie weekend-ul. Însănătoşire gravnică.

| BlueBolty10 a răspuns:

Sper că am scris bine

| Elenuca3567 a răspuns:

Pune-ti picaturi in nas, sau du-te la medic. Poti incerca sa mirosi chestii intepatoare, gen otet, spirt.

| barcelonamessi a răspuns:

Cumpara de la farmacie VAPORUB[crema de respirat bine] si cand ai luat-o baga nasul in cutie si miroase si mie mi s-a intamplat asta! dar cand bagi nasul trage aer in piept si gata trebuie sa faci asta de2-3 0ri pe zi