| anonim_4396 a întrebat:

am o ruda care a suferit un atac cerebral, fiind paralizata partea dreapta. Poate cineva sa-mi recomande metode naturiste de tratament. Medicul a permis si tratamente naturiste in afara de cele prescrise de el. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Incercati sucul de Noni sau capsulele de Noni.Cautati pe google mai multe informatii.Este benefic pentru toate afectiunile si se foloseste ca adjuvant..Sanatate

| dandana2015 a răspuns:

In primul rand trebuie sa manance sanatos multe fructe si legume, acestea contin antioxidanti, nutrienti care ajuta la mentinerea elasticitatii arterelor. Consumati somon, macrouri, sardele, pesti care contin acizi grasi Omega 3, foarte utili in prevenirea si tratamentul bolilor cardiovasculare. Optati pentru carne slaba (pui, curcan), uleiuri vegetale nerafinate (ulei de masline, de floarea soarelui, de porumb, de samburi de struguri). Consumati cantitati rezonabile de branzeturi si preferati produsele lactate degresate sau semidegresate. Este de preferat dieta bogata in fibre, dieta preponderent vegetariana (legume, fructe, cereale integrale), dieta care ajuta la scaderea colesterolului (fibrele alimentare reduc absorbtia colesterolului alimentar in intestin), ajuta la ameliorarea aterosclerozei si la scaderea tensiunii arteriale.Omega3, Noni capsule de usturoi sau sa manance crud, samd