| anonim_4396 a întrebat:

Am o unghie care imi e desprinsa la degetul mare al unui picior.A fost incarnata,de la inceputul lui iulie am problema si are o culoare urata si as incerca sa o scot (e desprinsa de baza degetului),dar mi-e frica sa nu ma doara tare, fiindca la spital cand se scot unghii iti face injectie, eu vreau sa o scot tragand usor de ea, dar mi-e frica sa nu ma doara tare de tot sau sa imi curga mult sange.Imi vine sa plang sad, am de cam jumatate de an problema asta si as vrea sa fie bine. Fundita! sad

Sa mai astept sa cada? Daca nu cade? Dupa jumatate de an abia s-a desprins. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zuzyalecsutza a răspuns:

Uite a avut si mama mea o problema asemanatoare s-a dus la un doctor specializat in chestii din astea si i-a dat un sprei cu care sa se dea inainte de culcare si in cam 2 luni i-a cazut fara sa ii faca ea nimic si fara sa o doara, acum putin te-o durea da na asta e incearca si tu sa te duci la un medic poate iti recomanda ceva