| AlexanderAlex1 a întrebat:

Salut, exista o solutie la farmacie care sa imi anestezieze o parte a corpului sau sa mi-o amorteasca (nu vreau injectie). Am fost operat de 3 ori la degetul de la picior pentru unghie incarnata si de fiecare data mi-a crescut iar. Acum am iar un coltisor foarte mic in carne si nu pot sa il scot si ma doare rau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Nu va inteleg de ce asteptati sa va intre unghia in carne? Nu poti sa le tai macar săptămânal?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Nu e neaparat sa fie de la asta. Unghiile se pot deforma din cauza incaltamintii de exemplu si se incarneaza foarte usor. Desigur ca si in cazul asta e tot vina posesorului unghiilor respective, dar nah...

| DovleacTurbat a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ok.

| alex495 a răspuns:

Pune o punga cu gheata peste deget vreo juma de ora si ar trebui sa amorteasca