| Roxanavvjjh a întrebat:

Buna. Am omorât nervul la o măsea, urmează să îl scot după plombata măseaua, aveți idee cat ar costa. La clinica dentexpert asi avea nevoie sa știu. E bine venit orice răspuns și cu preturi din alte clinci sa îmi formeaz o idee. Mulțumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Suna la clinica respectiva, le povestesti ce ai tu, situatia, o sa iti spuna ce trebuie facut si un pret estimativ.

Asa au preturi si pe webiste, dar is termeni tehnici, e mai bine daca suni.
La fel procedesi si cu alte clinici, suni, afli un pret, faci asa cu cateva, vezi ce diferente ar fi.

Eu zic sa te uiti si la comentarii, sa vezi clientii ce spun, apoi alegi unde sa mergi.

Dar ce ai tu de facut, te rezolva si un dentist de asta ce are cabinet el singur, dar e mai ieftin.

Cu cit clinica cabinetul este mai mare, cu atit preturile is mai mari, asta trebuie sa ai in vedere.
Clinica are multi angajati, aia trebuie platiti.Este clinica ca are mai multe domenii, dar pe tine te intereseaza ce problema ai tu.

clinica, cladire mare, angajati multi, cheltuili mari, ca urmare, normal sa bage preturi mai mari.

| Roxanavvjjh explică (pentru relian):

Mulțumesc frumos. Am rezolvat azi. Daca ajuta și pe alții m-a costat 350 lei.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce nu suni tu la clinica sa intrebi direct? nu e mai simplu si mai corect asa?

| StoicAnalysis a răspuns:

O sa te coste ceva. Ca nu dai banii inainte pe toti si scapi. Dupa ce iti scoate nervul, mai trebuie sa mergi de cateva ori la dentist pentru tratament, abia apoi iti plombeaza maseaua. Ca doar nu iti pune plomba direct peste maseaua aia gaurita si cariata, ca altfel ai face infectie. Cand am fost la dentist sa fac asta in 2015 m-a costat in total 200 de lei. Acum cred ca e mult mai mult.