| Ofiintă a întrebat:

Buna,

Am picioare solide, musculoase pentru ca am practicat inotul(8 ani ) dar ma deranjeaza la picioarele mele, in spate la bicepsul femural zici ca se lasa muschii.
Imi plac picioarele cum au hambalistele pentru ca au acel muschi dezvoltat.
Imi spuneti si mie ce exercitii pot face pentru ca sa-mi dezvolt acel muschi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 현주 a răspuns:

Nu exista un exercitiu anume, te sfatuiesc sa mergi la sala, antrenorul de acolo iti va spune exact ce sa faci! Pana la urma, ei sunt expertii.Si daca nu vei sa mergi la sala, poti incerca sa te mai ingrasi cu timpul, asa muschii aia deranjanti vor disparea.Si intre timp o sa slabesti tu datorita inotul, cu o conditie:sa imparti la doua orele de inot, adica sa faci jumatate din cat faceai tu normal.Succes!

1 răspuns:
| PiticaLuii008 a răspuns:

Poiii. ar trebui să înoţi maii mult..Sau să mergii la sală.
Cuplăcere! :*