| Ommmmmffffffgggggg a întrebat:

Cum pot sa am si eu muschi la picioare, gambe si niste picioare groase musculoase.?
Funda!
Ce exercitii trebuie?

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mult sport si mai putine ore la calculator.

| Cosmin86 a răspuns:

Genuflexiuni cu haltera pe umeri ( regele exercitilor )
impins la presa
fandari cu gantere in maini
flexii si extensii la aparat ( ca incalzire si apoi la final, de incheiere, pentru pompare )

si pentru gambe :

- ridicari pe varfuri cu haltera pe umeri
- ridicari pe varfuri la aparatul pentru gambe

1 data pe saptamana faci antrenamentul asta, 4 serii fiecare.

Si evident, trebuie sa mananci serios, multe proteine si 4-5 mese pe zi.

| Cosmin86 a răspuns:

Cu alergat faci muschi la picioare? rolling on the floor

copii mici, dau si ei sfaturi

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Cosmin86):

Incep sa cred ca tu esti singurul copil mic de aici care da sfaturi aiurea si nu stie ce spune happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Da, nu stiu ce spun, am doar 5 ani de sala ( in curand 6 ) si peste 100 de seminarii la nutritie la care am participat.

vezi raspunsul meu si zi-mi daca intelegi ceva.

p.s. : nu mai recomanda exercitii CARDIO ( alergat = cardio ) pentru masa musculara happy

| Ommmmmffffffgggggg explică:

Si sa nu mananc niciodata dupa ora 18?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ommmmmffffffgggggg):

Daca tu chiar iei in serios sfatul cuiva care recomanda alergat si abdomene... iti meriti soarta de copil firav.

Si sigur, nu mai manca dupa ora 18, sa intri in stare catabolica, sa vezi atunci ce muschi pui ( aici eram ironic, ca la nivelul tau SCAZUT de inteligenta, nici macar nu te prinzi ).

| AqCoX a răspuns:

Nu ai nevoie de gantare, sau sala sau alte chestii din astea. ca sa faci o forta de care sa fi multumit si sa arati si bine toate exercitiile trebuiesc facute cu propriul tau corp. flotari, abdomene, genuflexiuni, tractiuni si alergare precum si un regim alimentar corespunzator varstei si timpului pe care il acorzi antrenamentului.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AqCoX):

Sunt mult mai multe exercitii cu corpul tau

| ShockWaver a răspuns:

Multe Genoflexiuni, alergat, mers cu bicicleta sau să faci Squads la sală.

| sangerosulel a răspuns:

Apucate de un sport. Handbal, football, orice.

| sandutza11 a răspuns:

Ar trebui sa alergi in mod regulat in fiecare seara si dimineata, vei vedea fratele meu alearga mult si are muschi