| Ciresikaaa a întrebat:

Buna,
am pielea aspra pe picioare si incepe sa se irite...
ce sa fac sa scap de asta cu ce crema sa ma dau?
sau ce leacuri sti care sa functioneza
dau funda![vreau multe raspunsuri, va rog nu ocoliti intrebarea]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Draghicieladenisa a răspuns:

Sigur e de la vremea prea rece de afara, dar s-ar putea sa fie si din cauza aparatului pe care-l folosesti la epilat. Mie sincer, in timpul iernii nu-mi lipsesc cremele de corp. Nu le aleg dupa ceva anume, dar le folosesc de 2 ori pe zi: seara, dupa ce fac dus si dimineata inainte sa ma imbrac. Iarna piele "crapa" foarte repede si de asta e bine sa folosim o crema ori de cate ori e nevoie. Am creme de la Avon, Oriflame, din comert si... le aleg de obicei pe cele care miros bine laughing sa-mi fie drag sa le folosesc tongue. Acum testeaza si tu...vezi ce-ti merge, dar daca piele te ustura dupa ce te dai cu o anumita crema renuntza la ea. Inca ceva: atunci cand intri in casa la caldura, dupa ce ai stat in frig si ai mainile inghetate sa nu mergi la baie sa te speli cu apa calda si apoi sa te dai cu crema pentru ca o sa te usture; lasa-le sa se incalzeasca singure si apoi aplica o cremawinking. Sper ca ti-am fost de ajutor happy

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă un dermatolog.
Poți încerca cu ulei de migdale dulci, hidratează foarte bine.
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai fa niste precizari. Picioarele sunt lungi si nu precizezi in care zona a piciorului ai facut iritatia. Ca nu-i totuna sa fie in talpa, de la transpiratie sau incaltamine, pe gamba, de la epilat sau pe pulpa de la ciorapi, imbracaminte sau mai stiu eu ce.

| kr.mdy a răspuns:

Poti sa folosesti un ulei de corp, de exemplu cel pentru copii de la Jhonson, Farmasi, Dalin, le gasesti la supermarket.

| Genuitoarea a răspuns:

Da'te cu crema Dove Sau Eucerin.Mama are mainile ff aspre si se da zilnik ca o crema Eucerin de la farmacie este f buna sper ca te'am ajutat pup :* fundita?

| Livi_9199 a răspuns:

E o crema f buna la avon. poti intra pe avomcosmetics.ro si gasesti acolo cu siguranta