| Stefania . a întrebat:

Buna happy Am si eu o problema si anume... pielea genunchilor si coatelor este uscata, aspra ...am aceasta problema de 2-3 ani si abia acum m-am gandit sa scap de ea big grin daca stiti vreo crema, vreun tratament, ceva care sa ma sa-mi fie de folos, sa ma ajutebatting eyelashes FUNDA :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ViseColorate_4467 a răspuns:

Trebuie exfoliata pielea cu un burete mai aspu sau cu un gel de dus abraziv sau cu zat de cafea sau cu faina de porumb de fiecare data cand faci baie. pielea din acele zone e aspra pentru ca sunt celule moarte in piele pe care trebuie sa le cureti si sa lasi pielea sa respire... apoi dupa ce ai aplicat acel "scrub" de exfoliere aplica o crema speciala pentru genunchi si coate, am avut eu una galbena de la avon de la planet spa si e foarte buna sau daca nu poti aplica orice fel de crema cu un niivel mare de hidratare.

o zi buna!

1 răspuns:
| HoLloWerMaSk a răspuns:

Si la mine e la fel dar la degete nu la coate si genuchi amea se crapa si curge sange e la fel si la tine la picioare si genunchi daca da atunci ai psorizis cca si mine