| popescucarmen43 a întrebat:

Am 16 ani( sunt fata) și am "o problema"nu prea le am cu cremele depilatoare și vreau să mă epilez la axila, picioare, zona inghinala.dar înainte îmi apăreau niste bubițe mici urate roșii.ce crema mi-ați recomanda pentru pielea sensibila? sa nu mă irite si sa mi lese pielea de oriunde moale și catifelata ca fata unui bebeluș happy

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic sa renunti la creme, ori folosesti lama ori mergi direct pe varianta de ceara insa pentru acea zona recomand sa mergi la salon, e mai dificil sa te faci singura, cel putin primele dati.

| Elena9328 a răspuns:

În aceeași situație sunt și eu și folosesc VEET Crema Depilatoare Piele Sensibila Cu Aloe Vera X 100ml și sunt foarte mulțumită. Prețul este de 22, 00 lei.

| Samariteanul a răspuns:

Parerea mea, foloseste nivea.Eu mi-am luat putin par de pe piept si mi-au aparut bubite si mi s-a iritat, asa ca am dat cu nivea, dar au trecut in 2 zile...alta crema mai buna nu stiu.

| Kyttynna a răspuns:

Cred ca esti alergica la unul dintre igrediente. Te sfatuiesc sa te razi cu lama si ulterior sa folosesti un epilator ipl
(Cu lumini intens pulsate). Sa citesti obligatoriu instructiunile inainte de utilizare. Daca vrei totusi crema iti recomand VEET pentru piele sensibila.

| popescucarmen43 explică:

Mă refer la crema depilatoare....nu la cele care se dau după ce mă epilez.

| Abcf a răspuns:

Incearca o crema foarte hidratanta...sau incearca sa schimbi crema depilatoare. Sunt creme de la care te poti irita foarte urat.