| PifaOmar a întrebat:

Buna am primit in gluma o palma peste ureche si de 2 zile simt urechia infundata, de durut nu ma doare. mi-e frica...crying dc am fisurat timpanul...help me, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Cel mai sigur este sa te prezinti la un control auditiv, daca ai indoieli cu privire la starea ta de sanatate, ori poti astepta sa treaca daca consideri acest lucru fiind de o prioritate minora pentru tine insati, eu iti recomand sa faci ce crezi tu, dar cu sanatatea nu e de joaca.

| sanders a răspuns:

Nai ma nimic nu te mai speria atat de tare si pe mine m-a lovit cineva odata si m-a durut vreo 1-2 zile si mi-a trecut nu aveam nimic asa ca nu te mai speria degeaba