| anonim_4396 a întrebat:

Mă doare foarte tare urechea medie dreaptă de pe la ora 6. Am încercat să pun sare caldă, apă caldă într-o sticlă înfășurată într-un prosop, dar degeaba, nimic nu funcționează, picături nu mai spun. Simt niște înțepături insuportabile și e și înfundată
Menționez că am avut timpanul fisurat la aceeași ureche.
Ce pot face? Nu mai suport durerea!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sunshine123 a răspuns:

Mergi la un ORL-ist imediat, nu incerca sa te tratezi singura pe metode naturiste. S-ar putea sa fie mai grav decat crezi doamne fereste si tu din nestiinta poti agrava asta.

| Canndii a răspuns (pentru Sunshine123):

Am fost aseară pe la 10 și mi-au spus că am otită congestivă bilaterală, mai accentuată la urechea dreaptă și va trebui să scot și polipii când termin tratamentul pentru otită.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Control la medic. Daca nu trece durerea cu nimic, posibil sa ai ceva serios, care nu se trateaza „dupa ureche".