| Maduuuxzzz a întrebat:

Heii vin j eu k o probelma gravaa! Deci am 62 de kg si vreau sa ajung cam p la 48cva de genu asa as vrea sa ma sfatuiti cu experienta voastra intr-o dieta, sa-mi puneti o dieta ca raspuns ..cam in o luna doua sa slabesc ca sa ajung la greutatea dorita Cel mai mult vreau sa stiu ce trebuie sa mananc. dimineata la pranz si seara! plz nu batjocoriti si luati in serios! multumesc anticipat. Funda pentru raspuns corect complet!

1 răspuns:
| mery1934 a răspuns:

In primul rand, toti oamenii sunt frumosi in felul lor.Nu te lasa afectata de rautatiile altora! Trebuie sa nu te mai subestimezi si sa nu te critici, uite-te in oglinda si spune-ti:"sunt frumoasa", pentru ca esti
Ca si dieta, incearca sa mananci cat mai multe fructe si legume, carne salba(pui si peste), fara prajeli si zahar, si fara multi carbohidrati.Intr-o dieta, cel mai important e sa nu te infometezi, si sa mananci des si putin, de preferabil la ore fixe, deoarece daca organismul tau primeste mancare rar, isi va face rezerve si tot ce vei manca se va depune, dar daca mananci des, corpul tau se va obisnui, va sti ca e hranit regulat si nu-si va mai face rezerve. Poti sa incerci niste exercitii cardio, alearga, mergi pe bicicleta,! Schimbarea nu se va produce dintr-o data, dar daca vei persevera sunt sigura ca vei reusi.Si nu uita, frumusetea vine din interior! Sper ca sfaturile mele te-au ajutat, iti urez succes! :*