| Fabio_Fabio_1992 a întrebat:

Am probleme cu tenul meu. Am ten uscat, nu e stralucit deloc. Parca pielea mea e " imbatranita" am si cosuri, destule. Nu am folosit nimic. Am 22 de ani. Mi-e cam rusine sa ies in public cu tenul asta uscat. De parca as fi zombie.laughing Ce sfaturi imi dati pentru ten uscat? Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fa-ti salate cu cat mai multe legume si fructe, putina nuca, otet de mere, ulei de masline, lamaie, miere, ghimbir si turmeric. Sa nu astepti rezultate peste noapte, dar cam peste 2 saptamani ar trebui sa se observe evolutii pozitive.
Daca chiar nu observi mare lucru pozitiv, s-ar putea sa ai probleme digestive, asa ca mergi la consult dermatologic si interne.
Daca fumezi renunta, si idem la chipsuri picante sau alte prostii. Bea acei 2 litri de apa minim pe zi si nu strica sa faci si ceva sport, ca sa elimini prin transpiratie toxinele deja acumulate!
Success!

| untu a răspuns:

Tenul tau trebuie hidratat cu o crema hidradanta APIDERMIN sau GEROVITAL! Vezi ce-ti recomanda farmacista!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am folosit un timp diferite creme si masti, dar cand am descoperit cat de eficient e uleiul de masline, am renuntat la toate produsele de pe piata. De aproximativ 2 ani il folosesc si nu mai am probleme cu tenul, nici macar cu acneea si am 17 ani, adica varsta la care majoritatea fetelor se confrunta cu problema asta. Eu sunt foarte multumita de uleiul de masline si ti-l recomand, il folosesc seara, dupa baie, nu in cantitate mare, cat sa-mi masez fata de cateva ori, dimineata ma spal, imi las tenul sa respire cam 15 minute, apoi aplic machiajul zilnic. Cand e vorba de acnee trebuie sa fii atenta si la produsele pe care le folosesti, sa fie cat de cat de calitate, iar daca observi ca ceva iti face rau, renunta, nu mai continua sa-l folosesti.

| EmmaEma99 a răspuns:

SA fi mandra de tine insuti asta conteaza...

| Evii16 a răspuns:

O crema hidratanta. Eu asa zic. Fata ta e unsa pe frunte, aripile nasului si barbie?