| Mihaa22 a întrebat:

Buna.
Am racit cam de o săptămâna, nu am covid, mi s-au făcut 2 teste la cabinet și au ieșit negative. Problema este ca nu simt nici gust și nici miros, foarte putin doar dacă depun efort. Știu ca in orice răceala se pot diminua atat mirosul cât și gustul dar aproape ca nu le mai simt deloc de o săptămâna. Ce pot sa fac ca ma frustreaza?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu am pățit de doua ori asta.Nu știu dacă am avut covid ca nu am putut ieși din casa sa ma testez la cat mi-a fost de rău.Iar faza nașpa era ca totul s-a întâmplat.de sărbători când eu eram responsabila sa fac mâncare.
Nu aveam gust și nici miros.

Nu ai ce sa faci. Poti încerca cu câte o lămâie sau câte ceva mentolat din când în când.La mine nu a avut rezultat și nu mi-a revenit decât treptat.La tine nu știu, poate merge.

| timidu89 a răspuns:

Măcar ție îți revin în timp. Eu am avut covid și nu mi-am recuperat simțurile menționate în totalitate nici după 2 ani și ceva. Nu ai ce face, decât sa aștepți.

| pisicutadiscordmiaumiau a răspuns:

Bună
eu îți sugerez sa aștepți.
eu am avut covid acum un an și în continuare aceste simțuri îmi sunt diminuate, dar sigur îți va trece. doar da i timp și relaxează te