| danielbanu a întrebat:

Salut,de vreo 4 sau 5 zile mi-am pierdut gustul și mirosul, am fost răcit vreo 3 zile iar a 4-a a zis am rămas fără gust și miros. Covid nu am avut, am făcut doua teste covid și au ieșit ambele negative. Aveți idee cam în cât timp îmi revine gustul și mirosul?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde numai de sistemul tau imunitar! Unora le-a revenit mirosul si gustul in cateva zile, altii nu le aveau nici dupa 4 luni.

| danielbanu explică (pentru Violleta2022):

Sper sa nu fie cazul si la mine ca ma frustrează rău să mănânc și sa nu simt gustul la ce mănânc sau mirosul laughing), mersi mult de răspuns

| Violleta2022 a răspuns (pentru danielbanu):

Sanatate multa!

| Anonimul151 a răspuns (pentru Violleta2022):

Poți face "coviduț" și după o durere de cap?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimul151):

Fa un test de covid, ca sa afli asta!

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Teste rapide, sau PCR? că alea rapide mai dau greș. În special la ultima variantă de virus covid.
Fă un test de anticorpi, o să constați că ai avut totuși covid.

| doctorandus a răspuns:

Dap, coronavirusul nu este singurul care produce aceste simptome.

| cristimihailov a răspuns:

Treci pe la PCR...
Testele rapide sunt un fel de scuipat in vant

| danielbanu explică (pentru cristimihailov):

Am înțeles, mersi mult!

| Anonimul151 a răspuns:

După răceală e perfect normal să îți pierzi gustul.

Dar acum, și pentru o durere de cap ai "Coviduț".

Îți revine după ce îți trece răceala complet.