| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy
am si eu nevoie de ajutorul vostruhappy
In iunie poate chiar de ziua mea o sa fac sex cu prietenu. Pana aici nimic interesant iesit din comun sau alceva.
dar am urmatoarea intrebare : Vrem sa ne protejam ( am avut o experienta neplacuta amandoi si de atunci am ramas cu traume si ne este foarte frica) nu stiu ce e mai bine.Sa folosim prezevativu? anticonceptionale? sau pilula de a doua zi? Care credeti ca ar fi cel mai bun ca sa nu avem probleme?
Multumesc celor care ma ajuta promit ca raman datoare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| babyalexa a răspuns:

In nici un caz pilula de a2a zi! Aia se ia maxim de 2 ori in viata si poate afecta intreg organismul.Parerea mea este ca cel mai indicat este prezervativul, este singurul care protejeaza si de anumite boli.Chiar daca aveti mare incredere unul in celalalt este foarte posibil ca tu sa ai o infectie de care nu sti si sa i-o transmiti si partenerului, sau invers.Si atunci anticonceptionalele nu isi au rostul.Ma bucur ca te gandesti la protectie, asta inseamna ca esti responsabila. Distractie placuta de ziua tahappy

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru babyalexa):

Multumesc de raspuns
in legatura cu infectia nu avem eu vreau sa ne protejam ca sa nu avem alte suprize si sa nu fac cum fac alte copile la 13 ani avorturi atata tot

| babyalexa a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Atunci foloseste anticonceptionale.Sunt sigure in procent de 99, 9. Dar vezi ca trebuie sa le iei cu cel putin 2 saptamani inainte de contact, altfel nu isi fac efectul.Deci in prima zi din urmatorul ciclu trebuie sa incepi sa le iei.

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru babyalexa):

Multumesc mult chiar aveam nevoie de un raspuns folositor
>:d

| babyalexa a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Cu multa placere, mi-a placut ca ai intrebat inainte ce sa faci.altele intreaba dupacrying((

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru babyalexa):

Pai da nu am avut nimic de pierdut daca am intrebat
ci din contra de castigat tongue

15 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

''Buna happy

am si eu nevoie de ajutorul vostruhappy

In iunie poate chiar de ziua mea o sa fac sex cu prietenu.''

Vrei sa venim si noi? Ca altfel nu te putem ajuta laughing
Pune raq un prezervativ.

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru IMC90):

Ba eu am cerut un ajutor ce sa aleg dintre prezevativ si ce pl mea am mai scris acolo
crezi ca mai fascinati sunteti de intrebari alea BUNAAA AM 13 ANIII SUNT GRAVIDAAA
nu te obliga nimeni sa imi raspunzi happy

| IMC90 a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Sa nu care cumva sa crezi ca esti diferita fata de cei mentionati chiar de tine.
O intrebare sanatoasa la cap era : ''care este metoda contraceptiva cea mai eficienta?''
Cu cine si cand faci tu sex, chiar nu ne priveste, si nici nu ne pasa.

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru IMC90):

Atunci cine te pune sa raspunzi?
cum tu ai voie sa iti spui punctul de vedere la fel am si eu
ma exprim cum vreau eu odata ce se intelege ce vreau sa zic mi se rupe ca nu ma inteleg altii.

| IMC90 a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Pai ai intrebat ca sa-ti raspunda altii (presupun si eu)
Sau voiai sa iti raspunzi tot tu?

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru IMC90):

Odata ce am intrebat inseamna ca eu nu stiam raspunsul de aia am cerut ajutor
deci presupun ca si tu puteai sa imi raspunzi
faptul ca nu ai inteles ce am intrebat e cu totu alcevahappy
altii au inteles si mi-au raspuns in locul tau

| IMC90 a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Ti-am raspuns...
ma citez: ''Pune raq un prezervativ''

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru IMC90):

Si daca tu consideri asta un raspuns n-am ce sa zic e problema ta
nu ti-am cerut sa imi raspunzi ca dupa cum bine sti mi-a raspuns fata de mai sus care m-a lamurit.

| IMC90 a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Stimata domnisoara, utilizati prezervativul, este mai eficient si protejeaza si impotriva bolilor venerice.
Desigur, trebuia sa stiti chestia asta din filmele pentru adolescenti, care au de obicei si-o componenta educativa. Sau nu serviti astfel de realizari cinematografice?
Asa e bine?

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru IMC90):

Da perfect
vezi ca ne putem intelege