| grosumira a întrebat:

am si eu nevoie de ceva exercitiii ceva pentru ca sa scap de burta! nu e mare dar am banchet si nu vreau sa se vada la rochie.
funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| hummmer a răspuns:

Mult de munca, timpul scurt, rezultate in timp.
Foloseste un modelator/corset gen slim and lift daca nu reusesti ceea ce ti-ai propus.

| liliacALB a răspuns:

Intoarce capul spre stanga, apoi spre dreapta, de cateva ori. Repeta miscarile acestea ori de cate ori ti se ofera dulciuri sau mese copioase, mai ales seara. Succes!

| negat1ve a răspuns:

Iti recomand sa alergi pentru a da burta jos. Bineinteles nu vei avea rezultate imediat cum nici daca te apuci te abdomene sa faci cate o mie pe zi tot nu vei rezolva nimic dintr- data. Trebuie sa fi constienta ca totul se face in timp, cu multa rabdare si efort pana la transpiratie. In general alergatul este sanatos si relaxant, pune-ti castile in urechi si spor!

| aviii a răspuns:

Pai poti sa faci abdomene, genoflexiuni,flotari. Dar sa mergi la alergat cam in fiecare zi. nu trebuie sa te infometezi! Nu te ajuta! Dar nu trebuie sa mananci in fiecare zi care, carne, carene. Poti cauta pe mai multe site-uri pe google sau pe youtube filmulete cu exercitii. Re ajuta si mai mult mers pe jos, dans, ciclismul si alte exercitii. Dar depinde cand ai banchetul! Te poate ajuta si inotul, m tenisul de camp, calaritul si alte exerciti. Sper sa te ajute! n Spor la slabit!

| adelinazrsh a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa iti iei o burtiere pe care sa o porti cand alergi sau mergi pe role. Daca mai faci si cate 50 de abdomene in fiecare zi si nu mananci toate produsele de panificatie, chipsuri si ciocolata intr-o saptamana- 2, scapi de ea. Succes:*

| Byby1999 a răspuns:

Pai, poti alerga cateva ture in parc, sau intr-un teren si asa poti slabi natural si sa ai o forma frumoasa a corpului, sau poti sa fac tot felul de exercitii : Rasurici de trunchi, genoflexiuni, flotari (chiar), ridicari de trunchii cu extensii etc happy Sper ca te-am ajutat! happy