| sfdshsnsa a întrebat:

am si eu o cunostiinta plecata in bolivia. A nascut acum o luna un copil sanatos.Cand a fost sa`si ia bilet de avion sa vina in romania copilul a racit, o schibmare brusca de temeeratura.Devreo 2 zile e racit rau de tot la plamani, ii pune masca de oxigen de 3 ori pe zi. Dar faza este ca maine trebuie sa plece neaparat din Bolivia(este o chestiune de viata si de moarte, nu radeti) dar medicii ii interzic sa urce copilul in avion.Tre sa schimbe 4 Avioanebig grinin Bolivia in Brazilia, din Brazilia in Franta, Din Franta in Amsterdam. Ce sa faca? Daca nu vien acum in romania e de rau.:/ are copilul sa pateasca ceva? Are bronsita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CarmenR a răspuns:

Ar trebui sa astepte sa se insanatoseasca copilul intai. Iata un articol care v-ar putea fi de folos amandurora http://www.qbebe.ro/......si_solutii

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copilul trebuie sa ramana sub supraveghere medicala pana la insanatosire. Indiferent de problemele avute de parinte, copilul trebuie pus pe primul plan. In acest caz, dau dreptate medicilor.

| ValiTCM a răspuns:

Sunt multe remedii dar trebuie detectata cauza. Uite niste sfaturi:

http://www.jurnaluluneimame.ro/articol/215/Copilul-meu-a-racit,-ce-fac/