| Ioana_Cornelia_1997 a întrebat:

Am si eu o întrebare. Acum câteva zile mi-am cumpărat o sticlă de suc( fuze tea), nu cred că contează, dar precizez. După ce am desfăcut sticla și am băut am simțit un gust foarte ciudat, de fier, sânge ceva de genul. Nu am mai băut din ea, am aruncat-o. Aș vrea să vă întreb de ce ar fi avut gustul acela ciudat. Scuzați-mi întrebarea dacă e un pic ciudată. Dar chiar ma frământă și poate voi aveți idee. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SporeBox a răspuns:

Mai bine nu ai mai bea. Sucurile astea "naturale" in majoritatea cazurilor sunt cele mai rele. Poti sa iti faci acasa un ceai daca vrei neaparat unul

| Ioana_Cornelia_1997 explică (pentru SporeBox):

Nu obișnuiesc să beau, cred ca e a doua oară când cumpăr astfel de ceai. Si se pare că experiența neplăcută mă face să nu mă mai ating de niciun suc. happy

| SporeBox a răspuns (pentru Ioana_Cornelia_1997):

Atata timp cat e din comert poti sa stii ca nu e 100% natural. Poti sa iti faci acasa. Nu cred ca e foarte scump un aparat de stors fructe

| InstructorDeIubire a răspuns:

Poate era fermentat.

| ynexistenta a răspuns:

Eu beau acest ceai si nu am simtit niciodata vreun gust ciudat...am mai auzit o persoana careia i-a fost rau din cauza ceaiului, ceva de genul "exces de energie". nici macar nu stia sigur daca a fost din cauza ceaiului...cred ca ar tb sa numai bei genul acesta de ceai daca crezi ca are vreo problema.