| Paula6789 a întrebat:

Am astigmatism miopic mijlociu(miopie) si azi mi-am luat ochelarii am -0, 5 la ambii ochi, trebuie sa ii port tot timpul sau doar cand citesc, scriu? Cat imi ia pana ma obinuiesc cu ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa ii porti mereu... in cateva zile te obisnuiesti

| Mr14Anonim a răspuns:

Salut! da trebuie purtati permantent pentru a nu se agrava miopia. eu am pornit de la -0.25, am ajuns la -2.5 ca nu am purtat ochelarii si acum am -1.75 doar pentru ca i-am purtat nonstop. te obisnuiesti dupa o saptamana maxim doua. sanatate!

| Andreimarius123 a răspuns (pentru Mr14Anonim):

Astigmatismul miopic se corectează, Gen trece?

| Andreimarius123 a răspuns (pentru Mr14Anonim):

Păi si trece?