| Stefiii87 a întrebat:

Tocmai mi-am luat ochelari. Am miopi la ambii ochi de -0, 5. Ochelarii trebuie sa ii port tot timpul?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Da, ar fi bine sa ii porti tot timpul, altfel, pe masura ce cresc dioptriile, te vei chinui sa vezi clar la distanta. In plus, daca ii porti cateva zile, apoi incetezi sa ii porti un timp, te vei alege cu dureri de cap (mici). Ca sa te obisnuiesti cu ei, cel mai potrivit ar fi sa ii porti zilnic.

2 răspunsuri:
| MadaMadalici a răspuns:

Daca nu vrei sa ti se mareasca dioptriile da. Eu am avut anul trecut aceleasi dioptrii ca si tine dar nu am purtat ochelarii si acum am -1. Ia-ti niste rame care sa te avantajeze si poarta-i.
Norocwinking

| CinevaNou a răspuns (pentru MadaMadalici):

Asta e un mit, ti se maresc si cu si fara ochelari.