| de_Vise_Supradoza_1983 a întrebat:

Am si eu o intrebare: am limba foarte crapata, asa parca este taiata, chiar nu stiu de ce, asa mici taieturi adanci. Ce as putea sa fac? Stiti ceva remedii? Va rog, as vrea raspunsuri serioase. Va multumesc!(Am 13 ani, daca conteaza).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Poate avea legatura cu alimentatia, daca nu mananci sanatos, de la prajeli, condimente artificiale si alte prostii. Dar asta este doar una din cauze, ar trebui sa faci niste analize sa vezi daca nu ai vreo afectiune ascunsa. Ficatul, de exemplu, nu doare, dar suferinta lui poate sa te afecteze in diferite feluri (oboseala cronica, diabet, etc).

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mergi la un control la medicul de familie pentru diagnostic şi tratamentul adecvat, sau pentru Trimitere la medicul specialist!

"Remediile" ( tratamentul ) dorit/e de tine NU se pot ghicii - ele diferă în funcţie de diagnostic!

Toate cele bune.

| horia2012 a răspuns:

Citeste aici, in partea de jos a paginii:
http://www.monitorulexpres.ro/? mod=monitorulexpres&p=sanatate&s_id=119352
Du-te la medic. O consultatie este cea mai buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Comprimatele cu propolis -Proposept- sunt foarte bune. Regim, pe cat posibil, fara sare si condimente. Multa sanatate!
Te pup!

| JoeTPU a răspuns:

Mergi la un control la medicul de familie pentru diagnostic.
Succes! happy