| balteanuanca94 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Am un bebelus de aproape 5 luni si este racit. Am fost cu el la medicul de familie si mi-a prescris tratament : Zinat, Rhinathio, Panadol Baby si Vitamina C sub fotma de picaturi. In prima zi de la administrarea tratamentului nu a tusit foarte rau dar astazi fiind a 2 a a tusit destul de mult. Vreau sa stiu daca este normal ca in urma tratamentului sa se intensifixe putin raceala apoi sa treaca. ca sunt constienta ca nu are cum sa ii treaca imediat. Si as vrea sa mai stiu dupa cate zile ar trebuie sa se vada rezultatele tratamentului in mod normal. ( Sunt la prima sarcina, primul copil si e normal sa fiu un pic panicata cand l-am vazut ca a tusit astazi la fel ca inainte de inceperea tratamentului). Si as mai vrea sa stiu ce parere aveti despre tratamentul pe care il urmez. A mai folosit cineva aceste siropuri? Multumesc frumos :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

TU ai incredere intr-o gramada de oameni neinstruiti dpdv medical, de pe site, si nu crezi ce spune un doctor cu un numar imens de ani de studii si practica?!
Vino-ti in fire!
Daca nu-ti pare corect ceea ce ti-a prescris doctorul anterior, mergi la alt doctor! Sau pune intrebarea pe un site medical! Dar nu aici, unde sunt 90 % copii!

| balteanuanca94 explică (pentru Elianna):

Asta stiu ca daca este ceva voi merge la alt medc dar am vrut sa vad asa partial cum sta treaba.