| Ioanaaal a întrebat:

Buna am si eu o intrebare,am un prieten care e foarte dragut cu mine ma pupa mult imi acorda atentie,iar eu ma excit cand ma saruta pe gat... oare starea asta de excitare plus stresul si insomnia imi pot afecta menstruatia? Adica pot aparea dereglari hormonale in urma stari de excitare(mentionez ca e prima oare cand simt asa ceva, sunt virgina)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Menstruatia nu. Psihicul da.

| Emilian65 a răspuns:

Faptul ca te exciti cand te saruta pe gat, este o stare normala a oricarei femei care este iubita. Ar fi rau daca nu te-ai excita in astfel de situatii. O asemenea stare de excitare, influenteaza uneori aparitia menstruatiei mai devreme sau poate intarzia putin aparitia ei.

| Beautifulbutcold a răspuns:

Nu, starile de excitare nu influenteaza menstruatia. In schimb stresul si insomnia pot cauza dereglari.

| Robert_Alex_1997 a răspuns:

Psihicul da pentru ca te indeamna sa o facilaughing i pasiunee:X fluturii incearca mai multtt i frumoslaughing

| LarisaVescan a răspuns:

Eventuale dureri de cap mai mari inainte de menstruatie