| lorylory13 a întrebat:

Buna,
am si eu o intrebare...
Am visat decurand >(marti-miercuri) ca imi vine ciclu.
Ce inseamna asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

La vârsta ta unele fete sunt practic obsedate care mai de care să se-ntreacă la care-i vine prima ciclu, asta practic dovedind chipurile maturitatea acelei fete faţă de celelalte colege, şi superioritatea faţă de acestea (doar în mintea lor, evident). Iar de-aici pleacă restul.
Stai liniştită că no să-ţi vină ciclu pentru c-ai visat asta azi noapte. Dacă ni s-ar întâmpla la toţi ce visăm noaptea cred c-ar fi vai ş-amar. laughing
Deci fetele de clasa 7-a, un sfat prietenesc, lăsaţi naibii complexele astea şi concurenţa asta absurdă că chiar nu-şi are rostul. O să creşteţi voi mari şi-o să vedeţi ce-o să mai vreţi să aveţi din nou vărsta pe care o aveţi acum, iar voi faceţi concurenţă la care-i vine prima, şi care are airbag-urile mai mari...hee hee Veniţi cu rigla şi cu raportorul la şcoală, şi nu pentru ora de geometrie.hee hee Am fost si eu în generală şi cam ştiu ce se discuta la sport în vestiar la fete, deci îmi pot face o idee generală. laughing

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Înseamnă că în timpul zilei te-ai gândit la asta şi subconştientul a făcut restul, de unde rezultă visul.

| marrr a răspuns:

Asculta la vlad_bv ca stie ce vorbestelaughing. Fiind fata, stiu si eu cum este in vestiare la ora de sport si despre ce vorbim. Nu exista ora de sport la care sa nu vorbim despre astalaughing sau despre marimea sanilorlaughing.
Nu inseamna neaparat ca-ti va veni ciclul, ci poate doar te-ai gandit foarte mult la acest subiect in zilele anterioare.

| andre999 a răspuns:

Si de ce posteti o intrebare despre interpretarea viselor la sanatate?

| Brotacelu a răspuns:

Ca e doar un vis.
Visele se nasc din gandirea sau dorinta de a face, de a avea sa ceea ce s-a intamplat in viata acelei persoane
Cum tu nu ai ciclu, dar ti-ai dori sa ai ca sa fii " in randul" fetelor, ai visat acest lucru.

| Roberta00 a răspuns:

Poate e o atentionare ca iti va veni ciclul! Si mie mi-s-a intamplat.

| Laura_9657 a răspuns:

Nu este neaparat adevarat
este posibil ca in ultimele zile sa te fi gandit la asta, si acum ai visat