| RândunelPisică a întrebat:

Salut am o intrebare ce inseamna ciclu mai exact ce iti face? pliz funda

Răspuns Câştigător
| Cccccccccccccorina a răspuns:

Ciclu? este doar la fete si se numeste menstruatie (menstra)
MENSTRUÁȚIE, menstruații, s. f. Hemoragie fiziologică din mucoasa uterină, care apare la femeia adultă în mod regulat și periodic, începând din epoca pubertății, cu întreruperi temporare în perioadele de sarcină și de alăptare, și până la menopauză, când dispare definitiv; soroc, regulă, period. [Pr.: -stru-a-] – Din fr. menstruation.
in fiecare luna este. apare de pe la 14 ani dar depinde de cat de dezvoltat esti

2 răspunsuri:
| ஐNoNameஐ a răspuns:

Cicluc este sange, cand nu iti vine inseamna ca esti insarcinata.Iti vine cand ai sange pe chilot si trebuie sa porti tampon.

| Relax_7124 a răspuns:

Pailaughing mai exact in corpul fetei mai exact jos undeva pe langa ovule sunt multe multe multe celule mici pline cu sange si in fiecare luna se sparge cate o celula din aia si curge mult sange aproximativ intre 3-5 zile nu iti face nici un rau dupa ce iti vine ciclul si ai contacte sexuale neprotejate poti ramane insarcinata cam asta e tongue
funda plsssspuppy dog eyes