| cristianandrei482 a întrebat:

Am și eu o întrebare care mă îngrijorează puțin. De ce la efort incepe sa mă doară capul in spate si daca mă opresc și stau 5 min îmi trece durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| xVampirJmkx a răspuns:

Este posibil sa ai probleme cu respiratia. nu este ceva foarte grav, nu te speria. si eu am. doar ca la mine este mai mult pe fond alergic, poti face niste teste alergenice sau spune i medicului de familie. si nu te forta daca vezi ca nu mai poti. crede-ma, daca te chinui o sa ramai chiar fara aer!

| GabiNoS a răspuns:

Poate fi de la coloana(zona gat) sau de la inima(circulatie). Du-te pe la medic ca sa stii ce ai.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil pentru ca ai tensiune arteriala marita.
Verifica-ti tensiunea!

| katy a răspuns:

Probabil ai un inceput de scolioza

| anonimg a răspuns:

Bine ai venit în rubrica medicilor de pe TPU! Aici dacă vii sănătos pleci cu multe boli.
N-ai cum să nu te bufnească râsul când vezi câte diagnostice ți s-au dat. laughing
Eu îți zic să mergi la medicul de familie. Și până atunci să întrerupi orice efort care duce la acea durere.