| cory_6657 a întrebat:

Buna,
am si eu o intrebare daca poate sa imi raspunda cineva. am avut o pb la unghiuta degetului mare de la picior si a trebuit sa alerg cu piciorul pe partea cu degtul mic iar acum ma dor f tare ultimele 2 tendoane. spuneti-mi va rog ce pot face, sambata am examen sportiv si trebuie reparat repede...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Mergi la doctor pentru un consult, cât mai rapid! Baftă!

| BRG a răspuns:

Un masaj la picioare ajută vreţi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai avut la degetul mare, fie onicomicoza, fie o unghie incarnata care e mai dureroasa. Dar cea mai buna solutie este sa ti degetele si piciorul respectiv in apa calduta si eventual un masaj usor inainte de culcare. Daca degetele sau laba piciorului sunt rosii, prezinta edeme sau sunt foarte dureroase, poti aplica gheata pe ele (sau apa rece). Si daca e vorba strict despre tendonul lui ahile, poti incerca sa il tii in extensie. Adica ...sa-l ti relaxat. Sper sa te faci bine repede.winking