| anonim_4396 a întrebat:

Bună
Am și eu o întrebare
De la primul contact sexual am făcut o inflamație,iritație vezica urinara
Toate probele de urina sunt negative
Am făcut RMN abdomen pelvis care este normal
Ecografii
Analize ginecologice :papanicolau,urepleasma,microplasma,
Examen bacteriologic
Analize de sânge
Pentru Chlamydia,gonoree negative la fel
Nu scap de durerea când se umple vezica și când termin de urinat
Simt furnicături,sau o senzație de taiere
Arsuri care persista câteva zile bune
Dureri sub mijloc joase
Am luat multe antibiotice prescrise de doctori,creme pastile multe pe baza de plante, ovule multe fără efect
Ultimul tratament a fost intilatii intrvezicale cu cystistat care doar calmeaza
Ce as mai putea face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probleme dureroase apar des la primul contact sexual, daca partenerul nu te excita suficient inainte (preludiu) si mai ales daca are "scula" mai mare si nu are grija (este agresiv sexual).
Vaginul trebuie sa se relaxeze si sa se dilate inainte de contactul sexual!
In aceste cazuri, vaginul si uterul se imflameaza, iar senzatiile dureroase pot dura chiar si mai multe saptamani.
Mergi la farmcie si cere lubrefiant vaginal, cu efect anestezic.
Partenerului tau spune-i sa te "incalzeasca" (excite) inainte de penetrare, pana ce te-ai umezit suficient de bine.
Astfel, sexul iti va produce placere, nu durere.

| Alissa1919 a răspuns (pentru Bula):

O am de 3 ani, durerea la urinat
Arsurile apar sub forma de crize o data la 2 luni sau 4 luni sau 5 luni și ma țin câteva zile
Nu cred ca comentariul tău se încadrează aici

Bula
| Bula a răspuns:

Incearca "Nospa Forte"!
Multe femei o folosesc cu succes pentru calmarea durerilor menstruale.
Este ieftin si eficace.

| Alissa1919 a răspuns (pentru Bula):

Nu am dureri menstruale

| Bula a răspuns (pentru Alissa1919):

Incearca Nospa (Forte), asa cum am scris!

| Alissa1919 a răspuns (pentru Bula):

Ok mersi

| Caro34 a răspuns:

Bună! Poți încerca băi de șezut cu apă fierbinte în care ai pus 2 linguri de sare grunjoasă la un litru de apă, apoi stai la căldură câteva ore. Ar fi bine să nu ieși în frig și să nu ai contact sexual o perioadă de timp. Numai bine!

| Alissa1919 a răspuns (pentru Caro34):

Bună,nimic nu ajuta
Cred doar ca este cistita interstitiala
E veche de 3 ani