| Alissa1919 a întrebat:

Bună.
Pentru iritația din gatul vezicii de 3 ani, ce se mai poate face?
Ultimul tratament a fost instilatii cu cystistat in vezica urinara după multe analize ok și tratamente.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Iritația poate exista din cauza acidității urinei. Poate exista datorită alimentației necorespunzătoare care creează o aciditate ridicată. Dar, iritația poate exista datorită faptului că multiplele tratamente au acest efect secundar.
Post, ceaiuri, abstinență, regim alimentar, igienă strictă pot ameliora situația.
Și, renunțarea completă la medicamentele de sinteză!