| 1emanuelaemanuela1 a întrebat:

am si eu o intrebare. de un an mi-e rau, ma doare stomacul, capul pieptului, am o usoara febra, tremur, ma doare burta, capul ..in fiecare zi....si vreau sa merg la doctor dar nu stiu ce trebuie sa fac, daca merg la doctor, ce imi face? analize? daca da, cum se procedeaza? cam cati bani trebuie sa dau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Trebuie să mergi în primul rând la medicul de familie să îi spui. Îți va da bilet de trimitere ori spre un medic internist, ori spre unul specialist în anumite ramuri. Va trebui să îți faci diverse investigații, analize la sânge obligatoriu. Nu știu câți bani vei da, dar oricum, dacă iei bilet de la medicul de familie, vei ieși mult mai ieftin cu toate. Ai grijă, e totuși vorba de sănătatea ta.

Numai bine! O zi bună!

3 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Daca esti asigurata si doctorul de familie iti da o trimitere, nu platesti absolut nimic!

| 1emanuelaemanuela1 explică (pentru Eastwood):

Chiar daca raspunsul tau nu m-a ajutat chiar asa de mult, ei iti multumesc frumos!

| Eastwood a răspuns (pentru 1emanuelaemanuela1):

Emanuela nu suntem doctori sa ne dam cu parerea!