| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Deci eram afara si un copil fara minte a venit si a spart un balon chiar la urechea mea, am auzit un tiuit, am stat putin si dupa aceasta intamplare am realizat ca aud cam 50% din zgomote.Si am senzatie de ureche infundata. Ce as putea face? Este grav? Va rog foarte mult sa imi spuneti parerea!sad
Multumesc!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eduard a răspuns:

Du-te la un orelist, iti spune exact ce ai. Nu cred ca ti s-a spart/perforat timpanul de la un balon, sa fim seriosi, e nevoie de un zgomot mult mai mare.
Probabil ca ai urechea infundata. Tot la orelist se rezolva.

Multa bafta!

6 răspunsuri:
| Otilikaa a răspuns:

Eu iti propun sa-i spui parintilor tai si sa te duci la un control. poate fi ceva grav.

| Allex_9984 a răspuns:

Fa-ti un control la medic printesa mea:*Ca sa fii in siguranta.Ciao

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine te duci la doctor, sa nu se agraveze. Vorbeste si cu parintii tai si cu parintii copilului respectiv. Copii nebuni straight face.

| Balboa a răspuns:

Esti semisurd/a! sad

| Dumnezeul a răspuns:

Culca'te a 2-a zi nu mai ai nimic, si mie mi se mai intampla de la zgomote puternice.

| FuckYouBaby a răspuns:

Sincer nu stiu.Probabil ca ti s-a infundat si de la zgomotul puternic. Da totusi nu ar strica un control. Du-te la un doctor.nail biting