| Chris51 a întrebat:

Un amic mi-a spart azi un balon foarte aproape de ureche si nu mai auzeam bine, a trecut o ora de atunci si aud mai bine doar ca urechea pare infundata si inca mai aud un tiuit dar incet.
Un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Cred ca e ceva mai mult pe efect placebo.
Sunetul ala pe care-l face balonu cand se sparge nu e asa de puternic... incat sa-ti afecteze timpanu sau ceva, chiar daca ti-e balonu lipit de ureche si se sparge.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trece acel tiuit, daca nu mergia orl